رکتول

شکل دارویی دسته دارویی نام ژنریک نام تجاری
پماد هموروئید میرتول 5 درصد رکتول

اعجاز طبیعت بر درمان بیماری هموروئید

این دارو که بر اساس تحقیقات واحد تحقیق و توسعه مجموعه داروسازی خرمان با بسته‌بندی خاص فرمولاسیون و تولید می‌شود، ایجاد مسیر جدیدی در درمان بیماری هموروئید و فیشر (شقاق) کرده است.
بهبودی سریـع و کامل بیماری/ سهولت و بهـداشت در مصرف/ مصرف بهینه و کنترل‌شده دارو/ تسـکیـن فـوری درد
رکتول در درمان بواسیر و شقاق (هموروئید داخلی و خارجی) بسیار مؤثر است.

ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد این دارو عبارتند از:
1- تسکین فوری علائم بیماری ( درد و خارش )
2- برطرف کردن عوارض بیماری ( التهاب و خونریزی )
3- بهبودی کامل بیماری کمتر از چهار روز
اثرات ضد التهاب: در منابع طب سنتي از مورد سبز به‌ عنوان ضد خارش و تحريكات ناشي از گزش حشرات ذكر شده است. نتایج بررسی‌های جديد نشان داده ميرتول با مهار Lypoxygenase-5 اثرات ضد التهابی خود را اعمال می‌کند.
اثرات ضد احتقان: در منابع طب قديم و حتي امروزه روغن مورد سبز به شكل بخور جهت رفع احتقان سيستم تنفسي كاربرد داشته و دارد امروزه ثابت شده مجموعه تركيبات ميرتول با داشتن ترکيباتي نظير آلفاپينن (α-pinene) و سينئول (Cineol – 1.8) باعث انقباض عروق می‌گردد كه اين خاصيت را توجيه می‌نماید.
اثرات ضد خارش و درد: عموماً اسانس‌ها خاصيت بی‌حس‌ کنندگی دارند اين خاصيت به دليل جذب سريع و تأثیر بر ميلين اعصاب اعمال می‌گردد، ميرتول نيز از اين خاصيت مستثنا نبوده و اين دليل توجيه‌ تأثیر ميرتول بر خارش و درد موضعي است.

بسته‌بندی ويژه: در بسته ركتول جهت سهولت، بهداشت و همچنين مصرف بهينه و کنترل‌ شده دارو، 8 عدد اپليكاتور مقعدي یک‌ بار مصرف قرار گرفته است. اپليكاتورها به شکلی طراحی‌ شده تا دارو به فرم کنترل‌ شده‌ای فقط در محدوده ركتوم ، به‌طور يكنواخت تخليه گردد. همراه هر ركتال اپليكاتور، يك گاز نخي 5×5 سانتيمتري تعبيه شده است تا پس از مصرف دارو، در دهانه مقعد قرارگرفته و از آلودگي لباس‌ زیر به ترشحات احتمالي جلوگيري نمايد.