داروی طبیعی ساتورکس

شکل دارویی دسته دارویی نام ژنریک نام تجاری
چای پایین آورنده چربی و فشار خون و ضد چسبندگی پلاکت مرزه 1 گرم ساتورکس

داروی طبیعی ساتوركس فرآورده طبیعی (پودر برگ و گل) است که بدون هیچ گونه افزودنی جهت مصرف افرادی که مایلند دمنوش را همراه با شیرین کننده هایی همچون قند یا شکر میل نمایند تهیه شده است.

ساتورکس مرزه در کیسه های 2/6گرمی بسته بندي می شود. هر کیسه محتوی حدود 30 تا 40 ميلي گرم تركيب کارواکرول است كه ماده ای بسيار ارزشمند و حياتي در روند متابوليسم (سوخت و ساز) بدن مي باشد.

اثرات آنـتی اكسيدانت: راديكال هاي آزاد با تخریب لايه ليپيدي سلولهای بدن موجب تخریب تدریجی آنها می شود که پیامدهای آن به شکل مشكلاتي همچون عصبانيت، خستگی در كوتاه مدت و پیری در بلند مدت، نمایان می شود؛ به عبارتي با حذف اكسيدانت ها عمر مفيد سلول ها و در نهايت عمر انسان طولاني تر خواهد شد. بيشترين تخريب در ناحيه كبد انجام مي شود، لذا با از بين رفتن بنيان های مخرب سلامت سيستم عمومي بدن به خصوص كبد تامين و در نهايت توليد مواد بيولوژيك حياتي (آنزیم ها، ویتامین ها و نیازهای سیستم ایمنی و …) و دفع سموم توسط كبد بهتر انجام مي گيرد. این داروی طبیعی با جذب رادیکال های آزاد موجب سلامت سلولهای بدن به خصوص ارگان های حیاتی مانند کبد، قلب و مغز را فراهم و باعث شادابی و طراوت عمومی بدن می گردد.

اثر کاهش قند و چربی خون: چربی خون اختلال در گروه های نا متجانس پیش رونده در غلظت پلاسمایی کلسترول و تری گلیسیرید است. امروزه در اغلب کشورها چربی خون و به سبب آن آترواسکلروز منجر به بیماری های قلبی عروقی و حتی مرگ می شود. فاکتورهایی همچون رژیم غذایی، مصرف الکل، استروژن تراپی یا بیماری هایی همچون دیابت شیرین، هیپرتیروئیدیسم، یا نفروزیز از عوامل بروز این عارضه هستند.

داروهای سنتتیک درمان چربی با اثرات و عوارض جانبی همراه است. لذا لزوم تهیه فرآورده هایی با عوارض کمتر بر کسی پوشیده نیست. ساتورکس (مرزه) بدلیل خواص آنتی اکسیدانی دارای اثرات شبه انسولینی است و جذب گلوکز را در بافت های محیطی افزایش می دهد. همچنین با تاثیر بر روی سلول های بتای جزایر لانگرهانس منجر به افزایش تولید انسولین می شود. ساتورکس علاوه بر تاثیری که بر روی گلوکز دارد باعث کاهش تری گلیسیرید خون نیز می شود. به این صورت که، پس از تخلیه ذخایر گلیکوژن کبدی باعث در دسترس قرار گرفتن اسیدهای چرب جهت سوختن در بدن می شود، در نتیجه ذخایر چربی را کاهش می دهد.

اثر آنـتیسپتیک (ضدعفونی کننده): ساتورکس داراي اثرات ضد عفوني كننده قوی است به طوري كه قادر است باكتري هايي كه باعث عفونت های داخلی مانند سيستم ادراري و گوارشی گرديده اند، را كاملا از بين ببرد. ماده مؤثره این محصول (كارواكرول) 60 درصد بدون تغيير از راه كليه خارج شده و تمام سيستم ادراري را از وجود ميكروب ها پاكسازي مي كند.

اثرات ضد اسپاسم و فشارخون: این فرآورده برطرف کننده اسپاسم عضلات صاف و شل کننده و همچنین ضد اسپاسم عروق می باشد که  خود منجر به کاهش فشار در افراد مبتلا به فشار خون بالا می شود.

نحوه مصرف: یک تی بگ را در 500 میلی لیتر آب جوش به مدت 5 تا 10 دقیقه دم کرده و میل نمایید.

توجه: استفاده حداقل يك لیوان هر 12 ساعت نتیجه بهتری در تنظیم قند، چربی و فشار خون خواهد داشت.